První kolo středočeské ligy staršího žactva

12.09.2020 10:00

První kolo středočeské ligy staršího žactva odehrál Kolín v nedalekých Úvalech.  Sestava nebyla ideální, protože nám stále kvůli zranění lýtkového svalu chyběla produktivní spojka Petr Hladík mladší. Do hry se tak více zapojili mladší hráči, pro něž toto byla první zkušenost s ligovým utkáním. Jako první se Kolínští házenkáři utkali s favorizovaným výběrem domácího A týmu . První poločas naši hráči drželi krok se soupeřem a prohrávali jen nepatrným rozdílem . Chlapci se stále učí za pochodu a tak během utkání ,hlavně v druhém poločase dělali až zbytečně mnoho chyb hlavně v útoku , které soupeř zužitkoval k rychlým protiútokům.

Konečný výsledek 14:25 ve prospěch celku Úval byl tak oprávněný.

Nezbývá jen doufat, že se chlapci poučili z chyb a na dalším utkání to již bude znát . Zahráli si všichni hráči což je důležité pro získávání hráčských zkušeností. Za HC Kolín skórovali: Málek 6, Novák 3, Zenkner 3, Litera 1, Ešner 1

Druhým soupeřem prvního kola byl celek Házená Mělník. K tomuto zápasu už chlapci přistoupili s větším nasazením  a tempo hry udávali právě oni. Během čtyřiceti minut Mělník jasně přehráli s konečným výsledkem 24:14. Výborně skórovali naše dvě spojky Jan Málek a Jaromír Novák . Za HC Kolín skórovali: Málek 11, Novák 7, Vašata 2, Ešner 2, Litera 1, Zenkner 1